Wzory

Tutaj zamieszczam wzory, które lubię i które albo już wykorzystałam w swoich pracach albo dopiero wykorzystam. Może komuś też się przydadzą:)




Wzór Lily of the Valley Pattern on a Leaf Motif  pochodzi z książki The Haapsalu Shawl S. Reimann, A. Edasi.
Wzór nie jest oryginalny, trochę go zmodyfikowałam. W oryginale zamiast koralików są nupki.




Wzór: Sandra nr 2/2013.





Szydełkowy element znaleziony na stylowi.pl.




17 komentarzy:

  1. We wzorze na Lily of the Valley co zrobic w miejscach pustych kratek? Pominąć?
    Moze głupie pytanie ale wole się upewnic:)

    OdpowiedzUsuń
  2. na schemacie Lili of the Valley - nie wiem gdzie kończy się raport - czy chodzi o tę małą kreseczkę u dołu 4 symbole od lewej i czy powtarzać od rzędu pierwszego ? Bardzo dziękuję i za rozpiskę wzoru i za wzór oraz odpowiedź :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Schemat Lily of Valley należy odczytywać i robić w rzedach parzystych od lewej?

    OdpowiedzUsuń
  4. Tak, jak widać na schemacie.

    OdpowiedzUsuń
  5. Szykuję się do zrobienia szala. Chciałam spytać, jaka jest grubość tej niebieskiej włóczki ze wzoru lily of the valley i jakimi (chodzi mi o grubość) drutami robiłaś ten wzór.

    OdpowiedzUsuń
  6. Grubość włóczki to 800m w 100g. Robiłam na drutach nr 3,5.

    OdpowiedzUsuń
  7. Dziękuję za odpowiedź. Zaczęłam już próbować ten wzór i mam jedną wątpliwość. A patrząc na Twoją zrobioną robótkę nie mogę jej rozstrzygnąć. Chodzi mi o 11 oczko w pierwszym rzędzie, a potem o 12 oczko w trzecim rzędzie i tak dalej. Czyli o przerabianie dwóch oczek razem na lewo. Czy tutaj nie powinny być dwa oczka razem na prawo? Wtedy listki po lewej stronie raportu miałyby takie samo wykończenie z brzegu, prawymi oczkami, jak listki po prawej stronie raportu. Zebranie dwóch oczek na lewo powoduje, że na brzegu tego listka wychodzi coś w rodzaju ryżu. Może tak jest specjalnie? I jeszcze jedno pytanie o wzory w tej książce: The Haapsalu Shawl S. Reimann, A. Edasi. Pokazane są w tych wzorach tylko rzędy nieparzyste. Wiesz może, co się robi po lewej stronie robótki?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Pewnie autorka rozpisała ten wzór tak jak jej pasowało, miała swoją wizję, ale przecież jeśli wolisz inaczej przerabiać dwa oczka razem, to zrób po swojemu. Jeśli efekt będzie według Ciebie lepszy, to przecież najważniejsze:) Ja osobiście sposobu przerabiania wspomnianych oczek nie analizowałam, więc robiłam jak w schemacie. Nawet w gotowej robótce nie zwróciłam na to uwagi, bo przy tak cienkiej niteczce to w tej masie oczek nie skupiałam się na detalach. Jeśli chodzi o lewą stronę robótki jeśli nie ma nic na schemacie, to oczka przerabia się jak schodzą z drutów.

      Usuń
    2. Dziękuję za odpowiedź. Zrobię próbkę i porównam w takim razie efekt.

      Usuń
  8. Mam pytanie:
    Czy do takich rzeczy nadaje się wełna merino
    włóczka
    ? Co jest najlepszego do robienia serwetek?

    OdpowiedzUsuń
  9. "Do takich rzeczy" czyli rozumiem, że chodzi Ci o szale, to owszem merino będzie odpowiednia. Kwestia tylko grubości nitki. Ja robiłam z włóczki cieniutkiej (800m/100g np. Lace Drops) Z grubszej włóczki efekt będzie trochę inny. Szal nie będzie tak zwiewny i delikatny, za to będzie bardziej ciepły. Do robienia serwetek używam kordonka z Ariadny. To bawełna merceryzowana, która u mnie świetnie się sprawdza zarówno w robieniu jak i użytkowaniu serwet i obrusów.

    OdpowiedzUsuń
  10. Dzień dobry ,bardzo długo szukałam wzoru do tego szala i znalazłam go u Pani .Dziękuję że mogę z niego skorzystać. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  11. Dzień dobry.Gdyby dysponowała Pani czasem (wiem, wiem że to towar deficytowy)to prośba ogromna o schemat ażurowego szpica z pięknej niebieskiej włóczki.Dotyczy wzoru z książki japońskiej.Wdzięczna będę ogromnie.Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  12. Co to są nupki? Jak je zrobić?

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...